סדנאות חינוך למיניות בריאה

הרצאה על חינוך למיניות בריאה

סדנאות לצוותים חינוכיים

תהליך שנתי משמעותי לצוות המורים. תהליך זה כולל מתן ידע בסוגיות רלוונטיות, תרגילים לעבודה אישית והפנמה של הנושאים, בניית תוכנית רב שנתית למיניות בריאה.
בין הנושאים: פלאי הגוף הנשי, דימוי גוף, בנים בנות וגבולות, מיניות ברשתות חברתיות וסדרות, זהות מינית, פגיעות מיניות, בניית שיעור ועבודה פרטנית עם תלמידים.
ההשתלמות יכולה להיות מוכרת כהשתלמות מוסדית של משרד החינוך.

להורדת סילבוס לחצו כאן

מפגש חד פעמי לצוות המורים בנושא ספציפי, כגון: בנות דתיות ומיניות, זהות מינית, בנים בנות וגבולות.

סדנאות להורים

תהליך של חמישה מפגשים.

בתהליך זה מקבלות האימהות ידע רלוונטי, כלים מעשיים לפיתוח הקשר עם הילדים ובעיקר פתיחת לב ואימון בשיח על מיניות בריאה. תהליך מופלא ומשמעותי שמרענן ומחדש את הקשר עם הילדים בסוגיות כל כך רלוונטיות.

נושאי הסדנאות: מיניות בריאה בגיל הרך, ליווי ההתבגרות הגופנית של בנות, ליווי ההתבגרות הגופנית של בנים, ליווי אתגרים במיניות (מדיה וזהות מינית) ומוגנות.

מפגש חד פעמי שמעמיק בנושא מסוים ונותן כלים לקשר עם הילדים סביב נושא זה.

הנושאים: מיניות בריאה בגיל הרך, קשר עם מתבגרים סביב מיניות, שנת מסכים טובה – התמודדות עם מסכים.
לאימהות בלבד: הכנה להתבגרות של בנות, הכנה להתבגרות של בנים

סדנה לנערות

סדנאות משותפות לאימהות ובנות

ערב משותף לאימהות ובנות בכיתות 1-ח בנושא דימוי גוף. ערב שמעלה לדיון את כל הגורמים המקשים עלינו לאהוב את גופנו, ופותח פתחים לאהבה עצמית וקבלה של הגוף. הערב נעשה בצורה כפית וזורמת, בליווי סרטונים, רגעי שיתוף ויחד בין אמא ובת והעצמה נשית.

תהליך משותף לאימהות ובנות סביב ההתבגרות הגופנית. התהליך כולל:

• מפגש מקדים לאימהות להצגת הרציונאל ודרכים להעמקת הקשר עם הבת.
• מפגש לבנות בלבד בנושא סימני התבגרות משניים, מדיה ומקורות מידע.
• מפגש משותף בנושא מחזור – ערב חווייתי ומרגש, שמפגיש את האמא והבת עם נושא המחזור בצורה חיה טבעית ומשמחת.

סדנאות לנערות

תהליך של שלושה עד חמישה מפגשים. התהליך מאפשר לבנות לעבוד מול התכנים באופן הדרגתי, מאפשר שיח ופותח. כל מפגש של שעה וחצי. הנושאים: מיניות בקדושה, פלאי הגוף הנשי, משיכה מינית וגבולות, התמודדויות במיניות (מדיה, זהות מינית, צניעות), דימוי גוף, מוגנות

מפגש מרוכז של שלוש שעות שמתייחס לכל הסוגיות הבוערות ונותן תשתית לתפיסה בריאה ויחס נכון למיניות. המפגש כולל – פתיחה מהי מיניות מתוך קדושה, פלאי הגוף הנשי, שאלות אנונימיות, יצירת גבולות במיניות.

מפגש של שעה וחצי באחד מהנושאים הרלוונטיים: מיניות בקדושה, פלאי הגוף הנשי, משיכה מינית וגבולות, התמודדויות במיניות (מדיה, זהות מינית, צניעות), דימוי גוף.

הרצאה לנערות על מיניות בריאה
סדנה להורים

סדנאות לנשים

תהליך של שלושה מפגשים לנשואות טריות (0-3).
תהליך של הכרות עם התהליכים ביחסים אינטימיים. פתחים לעונג והנאה. התמודדות עם אתגרים נפוצים. היחס בין הריון, לידה, אמצעי מניעה, טיפולי פוריות ומיניות. המערכת הנשית והגברית והשלכותיהם על המיניות. וכמובן אפשרות לשאול שאלות ולהתייעץ. תהליך שמשדרג, פותח ונותן מענה לסוגיות נפוצות שיש בהן הרבה בדידות.

מפגש של ידע רלוונטי על מיניות בזוגיות ארוכת טווח, דרכים להתחדשות ועונג נשי והתמודדות עם חסמים. מפגש מרוכז, זורם ומשמעותי.

על חיבור למיניות בשנים שאין לה מימוש מלא, מתח מיני בדייטים, מיניות נשית וגברית ודימוי גוף.

הכשרת מנחות למיניות בריאה

דרך מכון באר אמונה – לימודי תעודה של שנה. לימודים המעבירים תהליך מקצועי ואישי. הלימודים מעניקים ידע מאנשי המקצוע הטובים בתחום, מעבירים תהליך אישי ומעניקים כלים לבניית סדנאות ולעבודה בשטח.

לפרטים לחצי כאן

מאור קפלן