לך, שפתחת מייל אנונימי כדי לשתף בסוגיה שכל כך מטרידה אותך: אוננות.

לך, שהגעת אליי מובכת עם עיניים ברצפה ופחדת מה אחשוב עלייך אחרי שאדע שאת מאוננת.

 לך, יקרה, שלא רצית לצאת לדייטים עד שלא תפטרי מהאוננות.

לכן, ולכל היקרות האחרות שמרגישות בודדות, אשמות, מוצפות. לכל מי שלא העזה לפנות. למי שמרגישה שהיא פוגעת בעצמה. למי שמרגישה שהיא לא אמורה לעשות דברים כאלה, רק בנים. למי שלא יודעת איך לקרוא לזה. למי שלא יודעת איך להפסיק. למי שמרגישה סוטה.

אתן יקרות. ונורמליות. אוננות היא תופעה טבעית, והיא משותפת להרבה מאוד מאוד בנות. בעולם של היום, כשבנות מודעות למיניות שלהן, ומצד שני עדיין לא חוות מיניות זוגית, זה כל כך הגיוני.

כשאפגוש אותך ונדבר את תיראי לי הכי אהובה ורגילה ומחוברת לגוף שלך.

חשוב לי שתדעי כמה את נורמלית כדי לא לשקוע באשמה. בשנאה עצמית. בתחושת חריגות. זה שלא מדברים על זה לא אומר שאת היחידה. זה אומר שעדיין הנושא נשאר, איך אומרים, בצנעה. אולי זה טוב, אולי זה לא. אבל זה קיים, אצלך ואצל עוד כל כך הרבה.

התפיסה התורנית לפי רוב הדעות היא שאוננות לנשים היא לא אסורה. אך עם זאת כדאי לנסות להמעיט באוננות, בעיקר כשהיא מלווה במחשבות ופנטזיות מיניות. זאת כדי לא לשקוע בתוך תאוות המין, ולנסות לייחד את העונג המיני לקשר זוגי.

אבל, העבודה הזו מתאפשרת רק כשאת מפסיקה לשנוא את עצמך. רק כשאת מבינה שאת טובה. שזה בריא ונורמלי. ורק אז את יכולה להתחיל לעבוד. הניסיון לעבוד מתוך חרדה וכעס הוא כמעט אבוד.

באוננות, כמו בעוד הרבה דברים בחיים הדתיים, אנחנו לא נבחנים ב"האם הצלחתי להפסיק". אלא ב"האם הצלחתי לעשות עבודה". כשמישהי מנסה להפסיק לגמרי עם אוננות, ואז פתאום לא מצליחה, היא מתמלאת ברגשות של "איך זה קרה לי שוב, איך אני לא מצליחה, איזה דפוקה אני". ואם היא מבינה שזה לא "הכול או כלום", אלא המון ניסיונות קטנים, אם היא מנסה להתמקד בכל הפעמים שבהם היא נמנעה, אז יש המון המון במה להיות גאה. אני שמחה איתך במודעות הגוף שלך. אני שמחה להיות שותפה לעולם שיש בו עין טובה על גוף ועל מיניות . ואני מאחלת לך להיות בעין טובה כלפי עצמך. וגם אם יש לאן לשאוף, וגם אם את מסמנת לעצמך אופק גבוה, זה בסדר. זה לא אומר שעכשיו רע. ההשתלמות שלנו בעולם היא החיים. והשאיפה לאזן גוף נפש, לדייק את עצמנו אל ה', לעבוד אותו, היא מתח החיים. ואת אהובה, עם העבודה שיש לעשות.

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

כללי

בנות פוגעות מינית

בפעם הראשונה שמישהי שיתפה אותי בכך שהמחנכת שלה פגעה בה מיני*ת,שמעתי בתוכי קולות מפקפקים"היא בטוח מגזימה, למה שמורה תעשה דבר כזה. מה נסגר?" מזל שקלטתי

המשיכי לקרוא »
כללי

האיש שלי

האיש שלי זה המילים שיוצאות לי כשאני מדברת עליו, על האיש שלי. הרבה פעמים זה תופס מתבגרות, וכשמגיע זמן השאלות הן שואלות – למה את

המשיכי לקרוא »
הלכה

שמירת נגיעה

"אז מה יצא לי מזה שאני אשמור נגיעה?"שואלת אותי מישהי."האמת? מה שיצא לך זה פשוט שתשמרי את ההלכה". לא בא לי להבטיח הבטחות קסומות למי

המשיכי לקרוא »
כללי

להיות בלי אמא

למי שאין אמאאו שאין אמא מתפקדתכל משפט כזה של"לכי תשתפי את אמא"עלול להיות קורע לבכל פרסום על ערב אימהות ובנותמהדהד חוסרכל משפט של"תשתפי את אמא

המשיכי לקרוא »