תמונת תינוק רך שזה עתה נולד- מתוך פוסט בנושא התערבות בלידה, באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

בלידה הראשונה שלי עשיתי הכנה ללידה טבעית בטירוף. כזו שאפידורל זה לחלשות וניתוח הוא האויב. הייתי מלאת בטחון בגוף שלי. בנשימות שלי. בתנועה שלי. הייתי מלאת אמון בהתרחשות הטבעית שתהיה.

ואז. מים מקוניאליים. כאבי תופת. מצוקה עוברית. ניתוח חרום שהציל לי את הילד. (לאמא שלי לקח חצי שנה להאמין שהוא אשקרה בסדר אחרי הטירוף שהיה שם).

ובמה אני הייתי עסוקה? לא בהודאה על החיים האלה. אלא בבאסה. איך זה קרה לי? איך הגוף שלי בגד בי? איך לא הייתה לי לידה טבעית כמו שציפיתי?

לקח לי תהליך ארוך לעבד את מה שהיה שם. ולהבין שהרפיה אמיתית אין פירושה שהמציאות תהיה כפי שתכננת אותה. אלא ליפול אל זרועותיו המושטות של אב הרחמן.

לתת לו לנהל את העניינים, להבין שיש מישהו שיודע טוב ממני מה צריך להיות פה. ולא, זה לא יהיה תמיד כפי שנראה לי נכון ומחובר.

זה אחד מלימודי הגוף המכוננים שלי. טבעיות נתפסה בעיניי תמיד הרמונית, פשוטה. ומה לעשות שבטבע יש גם אתגרים, ופגיעות, וסכנות, ומוות. כדי להתמודד איתם צריך עזרים, טכנולוגיים ונפשיים. ברוך ה' שיש אותם. תודעת גוף בריאה בעיניי היא לא לחיות בבועה. אלא להסכים לחיות את מה שיש, עם ההתמודדויות, עם הכלים הנדרשים, ולנשום שם. אל ה'.

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. צורית

    מקסים

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

תמונת עציץ על אדן החלון ווילון לבן בצדדיו– מתוך פוסט חינוך לצניעות- מאור קפלן מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי
חינוך ילדים

חינוך לצניעות

לחנך לצניעות זו ריצה למרחקים ארוכים.אין בזה פתרון קסםעברתי עשרות או מאות מוסדות, לא ספרתיפגשתי אלפי אימהותעדיין לא גיליתי נוסחת פלאים. באסה.אבל אנחנו לא מפחדות

המשיכי לקרוא »
תמונת גוף אישה מטושטש בצבעי שחור לבן– מתוך פוסט שיעורים לעיצוב הגוף- מאור קפלן מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי
כללי

"שיעורים לעיצוב הגוף"

"שיעורים לעיצוב הגוף"משהו במילים האלה פשוט לא עובר לי בקנה הנשימההגוף מעצב אותךלא את מעצבת אותוכמה אפשר להאבקבמבנה הגוף שלךכמה אפשר לחשוב שאת מעצבת אותוקיבלת

המשיכי לקרוא »