איך מגיעים ילדים לעולם?

תמונה של זוג חסידות- מתוך פוסט בנושא איך מגיעים ילדים לעולם? באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

לשיח עם הילדים על "איך מגיעים ילדים לעולם?"

כדאי שיהיו שלושה רבדים:

הסבר פיזיולוגי, ברמה תואמת גיל

זה מתחיל מ"כדי שיהיה תינוק צריך שזרע וביצית יפגשו. הזרע נמצא אצל הגבר, הביצית נמצאת אצל האישה, והגבר יכול להעביר לאישה זרע" (גיל שלוש) ועד הסבר מפורט הכולל את איברי המין והמפגש ביניהם (לקראת גיל ההתבגרות, תלוי חברה ותחושה, סביב גיל 10).

הסבר רגשי

הבאת ילדים לעולם זה לא רק מעשה טכני, וזה לא יכול להיות מוסבר רק כשיעור ביולוגיה. זה מפגש שמהדהד אל הנפש, וחשוב לצייר גם את החלק הזה. "כשאיש ואישה אוהבים, זה נעים להם, והם עושים את זה פשוט כי זה נעים ומשמח". "יכול להיות שבתור ילדים זה נשמע מוזר, אבל כשמגיע הזמן ונהיים מבוגרים ונמצאים בקשר של אהבה, זה נהיה נעים ומתאים". פה גם אפשר להוסיף שעושים את זה גם כמעשה של אהבה, ולא רק להביא ילדים.

הסבר ערכי

יש לנו גם תפיסה ערכית בנוגע לזמן והמקום בו מעשה האהבה צריך להתרחש. כדאי ורצוי לתווך גם אותו. "זה דבר מקסים וטוב, וביהדות זה אפילו מצווה, מתי שנשואים ואוהבים ועושים את זה בפרטיות". "בעולם שמסביבנו לפעמים משתמשים במעשה האהבה המיוחד הזה באופן גס, שיש בו רק גוף. שאין בו אהבה. זה מצער והופך את המעשה הזה להיות חוויה גופנית, בלי לב ועומק". "יכול להיות שתפגוש את המעשה הזה בספרים או בסרטים כחלק מקשרים שאנחנו לא מאמינים בהם. כשזה לא בפרטיות. כשזה לא בנישואין. אם תתקל בזה תוכל להיזכר בתוכך מה הזמן והמקום שכן מתאימים למעשה כזה". זה יכול להיות מביך. זה יכול להיות מוסמק. אפשר אפילו לדבר את המבוכה ולהנכיח אותה. אבל התיווך הוא מתנה כל כך גדולה, שזה פשוט שווה את זה.

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הורות

שיח על הפרשות

כשאנחנו מלוות בנות לקראת התבגרות, אנחנו מנסות להפחית חוסר וודאות לתת תחושה ש"את לא לבד" שמסע ההתבגרות הוא מרגש והוא חלק מהוויה נשית משמחת. אחד

המשיכי לקרוא »