בחור שצופה בפור נו

תמונת שילוט ליציאה EXIT ומדרגות בעלייה- מתוך פוסט בנושא בחור שצופה בפור נו, באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

האם כשבחור משתף שהוא צפה בפור נו, זו סיבה להפסיק לצאת איתו?

אני חושבת שלא.

אני נגד פור נו, ואני חושבת שזה לא טוב לצפות בפור נו.

אבל זו התמודדות קשה מאוד. ונפוצה מאוד. ואם נסמן איקס על כל מי שמתמודד עם פור נו, הרבה מדי בחורים טובים מאוד יפסיקו להיות אופציות.

אז מה? פשוט להתעלם מזה?

בעיניי נכון לבדוק – איך הבחור חווה את ההתמודדות שלו? האם החשיפה לפור נו מצערת אותו? האם הוא מוכן לפנות לעזרה אם יזדקק לכך?

ובכלל, האם את מתפעלת מהאיכויות הרגשיות שלו? איך את חווה את כוחות האגו שלו? עד כמה את חשה שהוא רואה אותך ומכבד את מי שאת בתוך הקשר הזוגי?

עצם זה שהוא שיתף בהתמודדות – זו נקודת התחלה טובה, כי היא מעידה על כנות. על יכולת להסתכל למציאות בעיניים. על כך שזה כואב לו. והוא רואה בזה עניין. הוא רואה את בת הזוג שלו ולא רוצה לחיות בשקר.

יש בחורים שעם ההתבגרות והחוויות האמיתיות מצליחים להמנע מפור נו. יש בחורים שזקוקים לעזרה חיצונית כדי להפסיק. אלה גם אלה ראויים לחיי זוגיות שמחים. המפתח הוא במודעות שלהם, בכנות, בהסכמה לשתף כשצריך וביכולת לעבור תהליך.

הרבה בחורים צריכים לעבור מסע של ביקורתיות ומודעות כלפי התכנים שהם ראו והשפעתם על המיניות הזוגית. זה תהליך שאפשר ונכון לעבור אותו.

אנחנו בעולם של התמודדויות. רבים מאיתנו מקימים זוגיות ממקום של התמודדויות עבר שמשליכות על ההווה: פגיעה מינית, הפרעות אכילה, התנסויות. לכל התמודדות יש המאפיינים שלה, ואני לא באה להשוות ביניהם. אבל המשותף הוא, היכולת להסתכל עלינו ועל בני זוגנו כעל אנשים מתמודדים. ההסכמה לקבל את האדם כאדם שלם, עם כל האיכויות והמורכבויות והחוויות שלו.

המפתח טמון בשיח, במודעות, ובאומץ לפנות לעזרה כשצריך.

יש תשובה בעולם בתמונה: להפרד או לעלות יחד?

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הורות

שיח על הפרשות

כשאנחנו מלוות בנות לקראת התבגרות, אנחנו מנסות להפחית חוסר וודאות לתת תחושה ש"את לא לבד" שמסע ההתבגרות הוא מרגש והוא חלק מהוויה נשית משמחת. אחד

המשיכי לקרוא »