תמונת יד מושטת לתפוס פרח ומסגרת שעפים בשמיים- מתוך פוסט בנושא בחור שצופה בפור נו באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

בחור שצופה בפור נו

זו (בדר"כ) לא סיבה להפסיק לצאת איתו.

למה?

קודם כל מהסיבה הפשוטה שאחוזים גבוהים מהבחורים המדהימים והצדיקים ביותר צופים בו. ואם נפסול כל מי שצופה, מורידים מהרשימה הגם ככה לא גדולה הרבה מאוד בחורים.

דבר שני, כי האתגר כל כך גדול. ולכל אדם יש את הנפילות שלו. לא היינו רוצים למדוד אדם רק לפי הנפילות שלו. אלא לפי המכלול האישיותי שלו. גם לנשים יש קשיים ונסיונות. שהן לא היו רוצות שישפטו אותן רק לפיהם.

דבר שלישי, מי שמשתף את הבחורה בהתמודדות הזו, בטח אם הוא עושה את זה מתוך כאב וצער על הצפייה, זו נקודת פתיחה מצוינת. זה אומר שחשובה לו כנות. זה אומר שהצפייה מעציבה אותו. וזה אומר שהוא רוצה שלא יהיו ביניכם סודות. וזה לא מובן מאליו.

ונקודה אחרונה: כי ככל שהאדם בעל כוחות אגו, אינטיליגנציה רגשית ומודלים בריאים של זוגיות, אז לא רק הפור נו חינך אותו.  ההשפעה של הפור נו מתונה יותר. הוא חי גם בעולם הממשי, פוגש חיים, פוגש עומק, ערכים, פוגש שיח רגשי. והם חלק ממנו. הצפייה לא מבטלת את כל החלקים הללו.

אז מה כן?

פור נו הוא לא דבר טוב. והוא גם לא צריך להיות חלק מזוגיות. לא צריך להשלים עם זה בכלל.

זה בסדר אם זה כואב לך. ומפריע לך. זה הכי בריא שיש. ההתנגדות הפנימית. הצער.

זה נראה לי גם הכי בסיסי שבתיאום הציפיות לחיים שאתם רוצים יהיה ברור שפור נו לא יהיה חלק מהזוגיות שאתם בונים.

אם הוא יראה שכשהוא נמצא בקשר זוגי הצורך בצפייה יורד. ובנישואין הוא כבר לא יהיה שם. הכי טוב!

אם תגלו שזה ממשיך ללוות אותו גם לתוך הנישואין, סכמו מראש שהוא יפנה לאיש מקצוע שיעזור לו להשתחרר מהצורך הזה.

בכל מקרה העבודה שלו היא שלו. ואת לא צריכה לקחת אחריות על העבודה שלו! את יכולה ללוות בלב אוהב. ובסבלנות כי לפעמים זה תהליך. אבל את לא צריכה לחוש צורך לפצות, או לעמוד ברף, או להסכים למעשים מיניים שלא נכונים לך. הקשר המיני מבוסס על נוכחות אמיתית ולא על חיקוי עלוב. תסכימי להיות שם באמת ובכנות. בלי קשר להתמודדות שלו. בלי הרגשה שהכול תלוי בך.

אז למה כתבתי בדרך כלל?

כי בסוף תהיי קשובה ללב שלך. ואם את מרגישה שזה משהו שאין לך אפשרות להכיל. שעושה לך רע. שאת לא רוצה את ההתמודדות הזו כי היא גדולה עלייך. אז לא. לכל אחת יש כלים אחרים. ונקודות רגישות אחרות. אם זה בנקודות הרגישות שלך, תקבלי אותך כמו שאת. והלוואי שנהיה עם לב פתוח לעבודה. לקבלה. להתקדמות. ולאהבה

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הורות

שיח על הפרשות

כשאנחנו מלוות בנות לקראת התבגרות, אנחנו מנסות להפחית חוסר וודאות לתת תחושה ש"את לא לבד" שמסע ההתבגרות הוא מרגש והוא חלק מהוויה נשית משמחת. אחד

המשיכי לקרוא »