תמונת ידיים אוחזות בפלאפון - מתוך פוסט בנושא חיפוש מצמיח, באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

ילד שלי,

חופש זה זמן שיש בו יותר מסכים מתמיד.

וזה כיף קצת להשתחרר ולראות.

אבל פתאום חשבתי על זה שיכולה להיות גם חשיפה מטורפת לקטעים מיניים, או קטעים שלא לגמרי מתאימים.

זה הזוי, בעולם של היום כמעט אין סדרה בלי תכנים כאלה.

אתה גם מרגיש את זה?

מה לדעתך אפשר לעשות?

בא לי לומר לך כמה דברים שאני חשבתי עליהם. אשמח לדעת מה זורם לך. מה אתה חושב על זה.

1. לא להיות משועמם. לתכנן מראש את הזמן. כשיש זמן פנוי, גולשים, נכנסים, פחות מפעילים חשיבה. אפשר גם לחשוב ביחד במה אתה ממלא את הזמן, ומה המטרות לקיץ הזה. להתקדם בנגינה, ללכת לקורס, לעבוד. גם אם נכנסים לראות פרק, שיהיה ברור מתי אתה צריך ללכת ומה השלב הבא ביום.

2. לברר מראש על סדרות או סרטים שאתה רוצה לראות. לא להכנס סתם כי קפץ לך. הבירור עוזר לנו לא להכנס לתכנים בוטים מדיי. וגם, להכנס מתוך החלטה וחשיבה. לא להיגרר.

3. לשים סינון בפלאפון. לדעתי ממש קשה להתנהל היום בעולם עם סמאטרפון בלי סינון. זה שיא המגרה, אפילו אותי! כשזה ככה קופץ זה ממש מאתגר לא להכנס. עדיף לחסוך מראש את הדילמה הזו. ונכון שמי שרוצה תמיד ימצא דרכים. אבל הסינון עוזר למי שלא רוצה לצפות.

4. תדע שתמיד אתה יכול לדבר איתנו. אם ראית משהו שהציף אותך, אם אתה מרגיש חסר שליטה. אם עולות לך שאלות. גם אם יש דברים מביכים לפעמים, כולנו בני אדם, כולנו טועים. ונשמח להיות איתך.

5. כדאי לזהות את הזמן ביום שהכי מאתגר, ולעטוף אותו מראש. קשה לפני השינה? עדיף להשאיר את הפלאפון בסלון. קשה על הבוקר? בא נקבע שנאכל ארוחת בוקר משותפת. היערכות מראש עוזרת לנו לא להתאכזב ש'שוב זה קרה לי'.

6. חשיבה ביקורתית. מיניות בסרטים זה מדע בדיוני. ברמה הפיזיולוגית: התהליכים שם בלתי אפשריים, מנופחים וזריזים. ברמת התקשורת: אף פעם אין שם שיח על מה שמתרחש, אף פעם אין בקשת הסכמה ובדיקת הדדיות. ובעיקר, ברמה הרגשית. מיניות בריאה מגיעה עם קשר רגשי עמוק. המפגש הוא לא רק מפגש גופני, אלא מפגש בין נפשות. בסרטים כמעט אף פעם אין עומק נפשי.

אם בכל זאת יוצא לך לראות מיניות בסרטים. חשוב לי שתחזיק בראש משפטי ביקורת כאלה. זה לא ככה. זה לא באמת. והמציאות, רגישה מורכבת וקסומה יותר מכל סרט.

7. השיחה מיועדת לילדים וילדות כאחד. וכמובן שהשיחה לא מתבצעת עם מספרים ונקודות, זה נשאר בפוסט 🙂 וה' יהיה בעזרנו, בעזרם, לחופש מצמיח

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הורות

שיח על הפרשות

כשאנחנו מלוות בנות לקראת התבגרות, אנחנו מנסות להפחית חוסר וודאות לתת תחושה ש"את לא לבד" שמסע ההתבגרות הוא מרגש והוא חלק מהוויה נשית משמחת. אחד

המשיכי לקרוא »