תשאירי את הילד שלך בקניון עם פדופילים?

תמונה של קניון- מתוך פוסט בנושא תשאירי את הילד שלך בקניון עם פדופילים? באתר של מאור קפלן- מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי

תארי לעצמך שאת הולכת עם הילדים לקניון (יהיו ימים). ואז מישהו שאת סומכת עליו אומר לך:

שמעת? בקניון הזה מסתובבים ממש עכשיו עשרה פדופילים. תקחי את זה בחשבון.

סבבה, את ממשיכה, ואז מגלה שבמרכז הקומה למעלה יש מועדון חשפנות. לא חבוי, אלא ממש באמצע, שכל מי שעולה במדרגות הנעות רואה. לחרדתך את מגלה שיש גם שלטים שמכוונים לכך שבמחסן במקום קצת יותר חבוי יש חדרים  דיסקרטיים וכל מי שנמצא בקניון, מוזמן להציץ ולהתרשם.

ואז את אומרת לילדים

טוב חמודים

תישארו פה

אני צריכה ללכת לכמה שעות לעבודה,

תהנו. תשתדלו לשמור על עצמכם. אני סומכת עליכם! תהנו!

והם נשארים שם לבד

*

אני באמת חושבת שזה מה שקורה עם המסכים.

ומדי פעם אני שואלת את עצמי איך, איך זה יכול להיות שעדיין יש הורים שלא שמים סינון לילדים שלהם? איך רוב ילדי ישראל מקבלים פלאפון ללא שום הגנה?

איך יש הורים שמשאירים את הילדים ככה בקניון, כשהילדים אפילו לא צריכים להכניס סיסמא כדי לראות חשפנות? איך אפשר לקנות פלאפון ולהשאיר את כל האפשרויות כל כך זמינות?

ועוד דבר שמפליא אותי. כל מי ששם סינון וחושב שבזה הוא סיים עם העסק. הילדים שלו מוגנים.

סינון זה לא מספיק!!! הכול תלוי ברצון של הילד. אם ילד רוצה לראות תכנים מי ניים הוא יראה. רימון או לא רימון, נטספארק או לא, דרכים תמיד יש.

 ולכן חייבים לדבר איתו! לעורר את הרצון. להסביר. לדבר על המחירים. לדבר על האתגר. לחשוב יחד איתו איך אפשר לא להחשף לתכנים בוטים?

להזמין לשיח אם הוא כן ייתקל במטריד או בתוכן חשוף.

הקניונים האמיתיים סגורים. הקניונים ברשת פתוחים, 24/7, הפדופילים מסתובבים, המועדוני חשפנות, המחסנים. ויש גם המון דברים טובים ויפים שאפשר לראות! אם לומדים להתנהל שם נכון. וזו האחריות שלנו.

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הורות

שיח על הפרשות

כשאנחנו מלוות בנות לקראת התבגרות, אנחנו מנסות להפחית חוסר וודאות לתת תחושה ש"את לא לבד" שמסע ההתבגרות הוא מרגש והוא חלק מהוויה נשית משמחת. אחד

המשיכי לקרוא »