למי לפנות כשלא הולך?

אחרי החגים הגיע, וכל הנשים שהבטיחו לעצמן ש"אם עד אחרי החגים זה לא יעבור אני אלך לטפל בזה", הנה הגיע הזמן. ובאמת מגיע לנו לטפל! אם יש כאב, אם יש פערים מציקים, אם יש חוסר הנאה, אם יש תחושה שהחשק מת. אם יש טראומה. התחום האינטימי אמור לתת לאישה כוח, לא לקחת ממנה כוח. ואם זה בעיקר לוקח כוח, אז לא להשלים. לא לחרוק שיניים.
לטפל זה אומר להגיע לאיש טיפול נכון!

השוק ממש מבלבל ויומרני ולכן בעיניי חשוב להבין את ההבדל בין ההגדרות השונות

מטפלת מינית מוסמכת – למדה תואר ראשון ושני טיפוליים (מתחומי הרפואה או הנפש) + לימודי תעודה במשך שנתיים + פרקטיקום רציני ביותר. טיפול מיני זה עסק רציני… נוגע בקודש הקודשים של הגוף והנפש. ולכן ההכשרה כל כך אינטנסיבית ומשמעותית.
במקרה של קושי משמעותי אני מאוד ממליצה ללכת לטיפול מיני על ידי מטפלים מוסמכים. ולא ליועצים למיניהם. (כאב, , קשיים בתפקוד המיני של הגבר או של האישה, טראומה, פערים משמעותיים). לעבור תהליך עומק מקצועי ולא לנסות לעשות קיצורי דרך. שווה השקעה כלכלית ונפשית.

יועצת מינית – למדה לימודי תעודה (בדרך כלל של חצי שנה עד שנה). קיבלה ידע בסיסי באנטומיה פיזיולוגיה, תהליכים ביחסים אינטימיים, קשיים נפוצים, דרכים להתחדשות והתקרבות.
יכול להתאים במקרה של מורכבויות נורמטיביות – קושי בעונג, פערים בחשק, תחושה של שחיקה.

*רופאת נשים – מעולה לליווי הריון ופוריות, פחות מומלץ לקשיים במיניות אלא אם כן עברה הכשרה ייחודית בתחום.

*רופאת פות ועריה – רופאת נשים שהתמחתה בתחום הפות והעריה. מומלץ מאוד ללכת במקרה של כאב/ חוסר הצלחה לקיים יחסים בתחילת הנישואין, או במקרה של פטריות ממושכות. אין מה להמשיך לסבול ולחכות שיעבור לבד… ככה הגוף לומד לקשר בין כאב ליחסים. אם משהו לא הולך טוב, ללכת בדיקה ראשונית לרופאת פות ועריה ולעבור אבחון והמלצה לטיפול.

*פזיותרפיסטית רצפת אגן – מעבירה תהליכי ריפוי פיזי ומנטאלי ברצפת האגן, סביב קשיים של כאב, קושי לקיים יחסים, דליפות, כאבים אחרי לידה. הפיזיותרפיסטיות עושות עבודה מדהימה ואני מאוד ממליצה ללכת בקשיים בתחילת הדרך, וגם אחרי לידות – אפילו אם הכול בסדר, כדאי ללכת לפיזיותרפיסטית ולוודא שהאיזור המשמעותי הזה לא נשחק. עם זאת, במקרה של קשיים משמעותיים לא להסתפק בפיזיותרפיסטית אלא ללכת למטפלת מינית מוסמכת, או למרפאה שיש בה צוות רב מקצועי – פיזיותרפיסטית בנוסף לטיפול בדיבור. הפיזי הוא לא הכול. ולפעמים ההכשרה לא מספקת כדי לתת אבחנה הוליסטית ומדויקת יותר.

איך מגיעים לכתובת הנכונה?
יש באתר של איט"ם – איגוד ישראלי לטיפול מיני רשימה של כל המטפלים המוסמכים.
יש מרכזים לטיפול מיני. מרכז רותם, מרכז רעות, מרכזים לבריאות מינית בבתי חולים שונים (לדוגמא תל השומר והר הצופים). שם עוברים אינטק, ועוברים תהליך עם איש מקצוע ולפעמים מספר אנשי מקצוע – מהתחום הפיזי והמנטאלי. אפשר להגיע כזוג או כיחיד (תמיד עדיף להגיע כזוג).
הטיפול המיני לא בסל התרופות לצערנו. אך המרפאות הציבוריות זולות יותר.

יועצות מיניות יש הרבה, וניתן להגיע דרך המלצות או בפייסבוק.

רופאת פות ועריה – לחפש רופאות שמוכשרות בתחום (פרופ' אחינועם לב שגיא, ד"ר מיכל לוריא, ועוד הרבה תלמידות מוכשרות שאחינועם הכשירה. או שעברו הכשרות שונות. מוזמנות לכתוב פה עוד המלצות!)

פיזיותרפיסטית רצפת אגן – יש בקופות החולים ויש בפרטי.

לשם ההבהרה: אני לא עושה יעוץ פרטני בכלל… עובדת רק בהכשרות ועם קבוצות. שמחה תמיד להפנות הלאה.

ובהצלחה במסע של כל אחת, של כל זוג. שיהיה לנו טוב, שנדע לאהוב.

(רשימת המקצועות כתובות בלשון נקבה מטעמי נוחות אך הכוונה לגברים ונשים כאחד)

למי שיש המלצות או דיוקים מוזמנת לכתוב פה!!

נהנית? שתפי את הקטע עם העולם

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
להדפסת הקטע

כתיבת תגובה

קטעים נוספים שאולי יעניינו אותך:

כללי

בנות פוגעות מינית

בפעם הראשונה שמישהי שיתפה אותי בכך שהמחנכת שלה פגעה בה מיני*ת,שמעתי בתוכי קולות מפקפקים"היא בטוח מגזימה, למה שמורה תעשה דבר כזה. מה נסגר?" מזל שקלטתי

המשיכי לקרוא »
כללי

האיש שלי

האיש שלי זה המילים שיוצאות לי כשאני מדברת עליו, על האיש שלי. הרבה פעמים זה תופס מתבגרות, וכשמגיע זמן השאלות הן שואלות – למה את

המשיכי לקרוא »
הלכה

שמירת נגיעה

"אז מה יצא לי מזה שאני אשמור נגיעה?"שואלת אותי מישהי."האמת? מה שיצא לך זה פשוט שתשמרי את ההלכה". לא בא לי להבטיח הבטחות קסומות למי

המשיכי לקרוא »
כללי

להיות בלי אמא

למי שאין אמאאו שאין אמא מתפקדתכל משפט כזה של"לכי תשתפי את אמא"עלול להיות קורע לבכל פרסום על ערב אימהות ובנותמהדהד חוסרכל משפט של"תשתפי את אמא

המשיכי לקרוא »